מרכז מידע בנושא ציוד סובב

 • ניטור וניתוח רעידות
  זיהוי, ניטור וניתוח הרמה והאופי של הרעידות בציוד סובב משמש כלי לזיהוי מוקדם של כשל ומאפשר תכנון מראש של טיפול בציוד לשם מניעת נזק עתידי. ציוד ניטור וניתוח רעידות נייד או קבוע, אוסף את המידע באמצעות חיישנים ומציג אותו בתוכנת ניתוח רעידות לשם ניתוח ואיתור מקור הרעידות במכונה. שימוש בשירותי ניטור במסגרת מדיניות אחזקה חזויה, מאפשר לקבוע לוחות זמנים לטיפול במכונות, למניעת כשל ולשיפור איכות המוצר המוגמר והרווח התפעולי של המפעל.
 • עקרונות השיוור של ציוד סובב
  פעולת שיוור המאפשרת מצב חפיפה מירבית בין 2 צירים, היא תנאי לפעולה תקינה של ציוד סובב. חוסר שיוור הנגרם מסטייה מקבילית וזויתית בין צירי המכונה יוצר עומסים וכוחות רדיאליים וציריים, היוצרים נזקי שבר, בלאי מוגבר ועלויות גבוהות. לעומת שיטות השיוור הישנות כמו השיוור הגס המתבצע בעזרת סרגל או סכין יפנית, מאפשרת שיטת השיוור בציוד מדידה בלייזר ביצוע ברמות דיוק שהיו בעבר נחלת מומחי שיוור ספורים.
 • ניטור גלי קול אולטראסוניים
  מכשירי ניטור הפועלים בטכנולוגיית גלי קול אולטראסוניים מסוגלים לזהות ביעילות התפתחות כשל ברכיבי ציוד סובב כגון: דליפות גזים בלחץ מקווי זרימה וניטור מצבי מלכודות קיטור, ציוד סובב, מגעי חשמל רופפים וצנרת סתומה במחליפי חום. הקוראים האולטראסוניים מזהים את התדרים הגבוהים המיוצרים ממכונות עובדות, מפליטה חשמלית ומדליפות, והם פועלים ביעילות גם באזורים הרועשים באולם הייצור. הגלים האולטראסוניים מותמרים על ידי המכשיר לתחום הנשמע ונקלטים על ידי תוכנת מחשב שמנתחת אותם. המשמעות- חיסכון בהוצאות האנרגיה!
 • שיטות אחזקה
  כשיפור לשיטות האחזקה הקלאסיות כגון: אחזקת שבר המתבצעת לאחר התקלה; אחזקה מונעת, המנסה להקדים טיפול לשבר או קלקול; ואחזקה חזויה העוקבת אחר המכונות כדי לחזות תקלות ולתקנן עוד בטרם הופעת הכשל, מציעה חברת חשמל מוטור את המודל המתקדם של אחזקה מיישמת. שיטת האחזקה המיישמת מאפשרת לתכנן ולבצע שדרוג כולל לציוד הסובב באמצעות התראות והמלצות לביצוע פעולות האחזקה הרגילות, בכדי שתקלה מסוימת לא תישנה. שימוש בשיטה זו משפר את תפוקת הייצור, חוסך בעלויות ומאריך את חיי המכונות במפעל.
 • טבעות הארקה כפיתרון לזליגות חשמל בצירי מנועים
  השימוש הגובר בתעשייה במנועי AC ,כתחליף למנועי DC, בשילוב מערכות משני תדר (VFD) ,המשמשות להנעת ציוד סובב במהירות משתנה, יוצר זרם חשמלי המזיק למיסבי המנוע. כשהציר אינו מוארק ביעילות לגוף המנוע, הזרם מצטבר, גורם להתכת מכתשים במסילות המיסבים וגורם נזק משמעותי וכשל לא מתוכנן למנוע. כתחליף לחסרונות המשמעותיים בשימוש בשיטות הקיימות כמו ציפויים לבידוד מיסבים, מוטות פחם או ברונזה וגריז מוליך, מציעה חשמל מוטור את טכנולוגיית Aegis Shaft Grounding Ring, פתרון מהפכני הפועל באמצעות טבעות הארקה קלות להתקנה.